E - évkönyv 2023/2024.
Tanévzáró Te Deum (06.22.)
A szóbeli érettségi vizsgák után június 21-én délután vett részt az iskola közössége a hálaadó Te Deumon, majd az udvaron – a hőségre való tekintettel lényegre törően rövid – évzáró ünnepségen került sor a kiemelkedő eredményű diákok méltatására, illetve a szülői munkaközösség pedagógusnapi köszöntőjére. Ezután az osztálytermekben a bizonyítványosztással zárult a nap. Végre kezdődhet a régóta vágyott nyári szünet!
Családi nap (06.16.)
Június 15-én, szombaton tartottuk hagyományos év végi családi napunkat. A gyerekek és szüleik a tantermekben a gimnazisták segítségével különféle ügyességi játékokban próbálhatták ki magukat, az udvaron pedig szabad játékra és beszélgetésre nyílt lehetőségük. Az aulában diákjaink munkáiból készült kiállítást tekinthettek meg, 11 órától pedig a drámaszakkörösök szórakoztató kabaréjeleneteit láthatták. Végül az udvaron jóízű együttlétben, a frissen készült ebéddel zárult a program.
Év végi kirándulások (06.13.)
Az osztályok többsége június elejére szervezte a közösségteremtő kirándulást, amely gyakran sok év múlva is emlegethető élményt jelent. Változatos helyszíneket kerestek fel, többek között Szeged, Tata, Poroszló, Sümeg és Balatonszemes szerepelt a célállomások között. Bár az esős június olykor csúfos tréfát űzött a kirándulókkal, az együtt töltött idő örömteli élményként marad meg mindannyiukban.
Szülők Akadémiája (06.13.)
A szülői munkaközösség június 7-ére szervezte az általa létrehívott Szülők Akadémiája programsorozat negyedik alkalmát, amelynek meghívottja most Tari Annamária volt. A népszerű pszichológus Hol a boldogság mostanában? című előadásában jól ismert megragadó stílusában mutatott rá, a mai világban mennyire hatványozottan fontos odafigyelni a gyerekekre, meghallgatni őket és jelen lenni az életükben.
Megemlékezés a nemzeti összetartozás napján (06.04.)
A trianoni békeszerződés aláírásának napja 2010 óta nemzeti emléknap. A magyar anyanyelvű lakosság szétdarabolását okozó, 104 évvel ezelőtti döntésre emlékezve mi az iskolarádióban idéztük fel, milyen tényszerű és lelki következményekkel járt történelmünk máig ható, súlyos eseménye.
Versenyzőink az ÓBIÖK sportnapján (06.02.)
Idén május 31-én került sor az Óbuda-Békásmegyer Ifjúsági Önkormányzata és a kerületi önkormányzat közös szervezésű hagyományos sportnapjára, amelyen gimnazistáink közül sokan vettek részt. A TVE pályán foci-, röplabda és kosárlabda bajnokságon mérték össze tudásukat a kerületi iskolákkal. Bár az eső elmosta a fiúk focidöntőjét, diákjaink addig is tisztességgel álltak helyt.
A képzőművészeti szakkör tanulmányi programja (06.02.)
Iskolánk sok lehetőséget kínál a művészet iránt érdeklődő diákoknak. A képzőművészeti szakkörösök május 30-án a Magyar Képzőművészeti Egyetem év végi szakmai kiállítására látogathattak el, ahol sokféle alkotási technikát és igényes képet, illetve tárgyat figyelhettek meg. Talán a jövőben majd az ő alkotásaik szerepelnek hasonló tárlatokon…
Színházbarátok élménye (05.25.)
Nyolcadikos és gimnazista színházkedvelő diákjainkkal Shakespeare Vízkereszt című vígjátékát néztük meg május 24-én a József Attila Színházban. A szórakoztató, vidám előadás mindannyiunknak sok nevetéssel és élménnyel teli estét szerzett.
Szép eredmény a vizuális kultúra OKTV-n (05.14.)
A művészeti nevelés fontos szerepét nem csupán a rajz tantárgy népszerűsége jelzi iskolánkban, hanem tanítványaink sikerei is. A végzős Détári György több száz pályázót maga mögé utasítva idén is továbbjutott a vizuális kultúra OKTV második fordulójába. A megmérettetésre készített alkotása május 14-től június 12-ig meg is tekinthető a DEÁK17 Galéria A véletlen játékai című kiállításán, amely a verseny legjobbjainak pályaműveit mutatja be. Sok szeretettel gratulálunk neki és felkészítő tanárának, Tremmelné Hudik Katalinnak!
„Tovább…, tovább…” (05.09.)
A ballagás másfél évszázados hagyománya mára már az óvodában is létezik. Töretlen népszerűségének lényege a búcsú: olyan intézménytől köszönnek el a ballagók, ahová évekig jártak, amelynek minden szögletét ismerik. Éppen ezért válik ünnepélyessé az esemény. Végzős diákjaink is megérezték a pillanat méltóságát. Az összetartozást hangsúlyozó egyforma nyakkendőben, ünnepi öltözetben, hol nevetve, hol elgondolkodva járták végig az iskolát május 3-án. Az udvaron vették át a virágokat szüleiktől és vendégeiktől, majd átballagtak a templomba, ahol részt vettek a búcsúmisén és a ballagási ünnepségen. Reméljük, „tovább…” vezető útjukon segítségükre lesz mindaz, amit iskolai életükben kaptak.
Bécsi tanulmányi kirándulás (04.29.)
A világra nyitott diákjainknak idén is alkalmuk nyílt arra, hogy ellátogassanak Bécsbe, és ott gyakorolják a német nyelv használatát, valamint gyarapítsák kulturális ismereteiket. Az április 26-i túrán a művészet iránt érdeklődők az Albertina Modern és az Albertina múzeumok állandó és időszaki kiállításait tekintették meg, és közben a Burggarten árnyas fái között alkotásra is jutott idejük. A német nyelvi csoport délelőtt a Technikai Múzeum interaktív kiállításának számtalan szórakoztató találmányát próbálta ki, a délutánt pedig a schönnbrunni kastély meseszép parkjában, majd Bécs belvárosában töltötte. A sok élményt külön megszépítette a kellemes tavaszi idő.
Programok a Föld napja és a fenntarthatóság jegyében (04.23.)
A Föld napjához kötődően az április 22-i héten a természettudományok kerültek előtérbe iskolánkban. Hétfőn a 7-10. osztályosok látványos „fizika-show” részesei voltak: az MVM Gördülő Energia elnevezésű országjáró programjának keretében lenyűgöző kísérletekre épülő fizikai előadást hallgattak meg. Az osztályok ezen a héten az első emeleti folyosón és az aulában fenntarthatósággal kapcsolatos rejtvényeket és játékos feladatokat találhattak, amelyek megoldásáért kis jutalmakat kaptak.
Kiváló versenyeredmény (04.23.)
2024. április 12-én rendezték a Katolikus Középiskolák Matematika Versenyének országos döntőjét, melyen 11. évfolyamos diákunk, Barczikay Márk az előkelő második helyen végzett. Elismerésre méltó sikeréhez gratulálunk neki és felkészítő tanárának, Németh Juditnak!
A magyar költészet napja: magyar és angol versmondó verseny (04.18.)
Áprilisban, a költészet napi rendezvények révén mindig előtérbe kerülnek a versek. József Attila születésnapján, április 11-én a költőre emlékeztető szép tabló, valamint a felsősöket vonzó vizuális irodalmi játékok kerültek ki az iskola folyosóira, az alsó tagozatosoknak pedig versmondó versenyt rendeztek tanítóik. A felsősök és a gimnazisták versenye egy héttel később, április 18-án zajlott le. Nagy örömünk, hogy sokan vállalkoztak erre a megméretésre, és még egy megzenésített verset is hallhattak a résztvevők. Ugyanezen a napon zajlott le az angol nyelvi versmondó verseny is, amelyen szintén sokan elindultak.
Egyházmegyei hittanverseny (04.18.)
Tanítványaink minden évben részt vesznek az Esztergom-Budapesti Egyházmegye iskoláinak hittanversenyén, amelynek idén az Albertfalvi Don Bosco Katolikus Általános Iskola és Óvoda adott otthont. A megméretésen egy negyedikes és egy ötödikes csapatunk indult. A nagyobbak negyedikek lettek, a kisebbek pedig – a korábban beadott igényes képregényük alapján – arany minősítéssel végeztek. Gratulálunk!
Idegen nyelvi nap (04.18.)
Április 17-én az angol, a német és az olasz nyelvé volt a főszerep az iskolában. A gimnazistáknak az Euroexam Nyelvvizsgaközpont két munkatársa tartott rendkívül informatív tájékoztatót, ahol nem csupán a vizsgáról esett szó, hanem a felkészüléshez is jó ötleteket kaptak a gyerekek. Az általános iskolásokat rejtvények és játékos feladatok várták, amelyek helyes megoldásáért apró jutalmakban részesültek. Az idegen nyelvi nap jó hangulatához a szünetekben megszólaló angol, német és olasz zeneszámok járultak hozzá.
Felsősök délutánja (04.15.)
Április 12-én újra diákönkormányzati rendezvénynek örülhettek a felső tagozatosok. A pénteki délutánon változatos játékos feladatok és programok vártak rájuk: tojáskeresés, láthatatlan színház, kézműveskedés, teaház, filmvetítés és a megunhatatlan „Just dance!” közül választhattak. A húsvét utáni „lazulós” programon mindenki jól érezte magát.
Németek körében (03.28.)
Március 27-én a német nyelvet tanulókhoz tanáraik anyanyelvű vendégeket hívtak, akikkel jó hangulatú találkozón ismerkedtek a diákok. Theo és édesanyja mesélt otthonukról, az iskoláról, majd a gyerekek kérdéseire válaszolva a fiú beszélt arról is, mik a kedvenc foglalatosságai, ételei, mit szeret tanulni, és hogyan telnek a napjai. A beszélgetést követően a felsős és gimnazista diákok magyar szavakat és nyelvtörőket tanítottak a vendégeknek, majd szóláncot játszottak velük, végül közös falatozással zárult a vidám együttlét.
Hittan projekthét (03.28.)
Iskolánkban sokéves hagyomány a nagyheti hittan projekt, amelyet idén – új kezdeményezésként – kibővített formában valósítottuk meg. A nagyböjti lelki készület jegyében a március 25-27-ig tartó projektnapokon a szokásos kreatív tevékenységeket változatos hitéleti feladatokkal és lelki programokkal egészítettük ki. A tanulók tagozatonként vettek részt szentmisén, majd egy részük az egyházatyákhoz kapcsolódó informatív plakátokon és ötletes tárgyakon dolgozott, míg mások rajzos feladatot vagy hittani rejtvényeket oldottak meg, illetve élő társasjátékban vettek részt. Végül, az eredményhirdetést követően, a projekttárgyakból és rajzokból készült látványos és gondolatébresztő kiállítást csodálhattuk meg.
Örömteli versenyeredmény (03.28.)
A Kutató Diákok Mozgalma által szervezett Tudományos Diákkörök XXIV. Kárpát-medencei Konferenciája március 22-i döntőjében Kiss Petra (11. o.) hetedik helyen végzett. Az utolsó fordulóba bejutottaknak A lét értelme címmel kellett novellát írniuk, majd ezt olvasták fel. Petra szép sikeréhez szeretettel gratulálunk!
A víz világnapja (03.24.)
Életünk nélkülözhetetlen eleme a víz, és természetesnek vesszük, hogy van. A március 22-i világnap éppen ezért jó alkalom arra, hogy diákjaink figyelmét minden évben jobban ráirányítsuk szerepére. A gyerekek idén nagy sikerű bemutatón vehettek részt az első emeleti folyosón, ahol változatos gyakorlati feladatok segítségével ismerkedtek a víz szerkezetével, sajátosságaival és különféle felhasználási lehetőségeivel.
Szent József-nap (03.24.)
Az intézmény névváltoztatása óta iskolanappal emlékezünk meg Szent József alakjáról március 19-én. Az idei rendezvényt Szili András atya bevezető gondolatai és áldása nyitotta meg. Ezt követték a változatos programok, amelyekre a gyerekek korábban iratkoztak fel. Tanári és diákelőadások, workshopok, természettudományi és magyar kultúra verseny szerepelt a lehetőségek között, amelyek megtörték a hétköznapok monotonitását. A szellemi táplálék után közös agapéra gyűltek össze az osztályok az aulában, ahol a finomságok között kellemes beszélgetésben oszthatták meg élményeiket.
„Hí a haza!” (03.17.)
A 48-as forradalmat hagyományosan a negyedik osztályosok műsora idézi fel az iskola közössége számára. Ez évi március 14-i megemlékezésük a forradalom napjának eseményeit kísérte végig. A történelmi tényeket zenés és táncos betétek tették élővé, amelyek a szereplők szép beszéde mellett művészi tehetségük megmutatására is lehetőséget teremtett.
Gergely-járás az óvodában (03.15.)
A Gergely-járás népi hagyományát alsósaink minden évben felélesztik. Idén a harmadik osztályosok március 12-én keresték fel az óvodásokat, hogy a hamarosan iskolába kerülő gyerekeket hívogassák. Népi gyerekjátékkal, tréfás rigmusokkal, néptánccal gazdagított csalogatójukkal erősítették az ovisok ébredező iskolakedvét.
Tehetségek februárja (03.04.)
Február utolsó hetében kultúra- és művészetkedvelő diákjaink többféle sikerének örülhettünk. Kiss Petra (11. o.) a Tudományos Diákkörök XXIV. Kárpát-medencei Konferenciáján sokak előtt olvasta fel irodalmi pályamunkáját, amellyel az előkelő negyedik helyet érte el. Színjátszás iránt elkötelezett általános iskolásaink és gimnazistáink Szent Vitus Társulat néven a Budapesti Operettszínház Tiétek a színpad! színházi vetélkedőjére neveztek be, és több forduló után a döntőig jutottak. Zenekedvelő 9.-es tanítványaink pedig az Óbudai Ifjúsági Önkormányzat Hangolódj rá! című ifjúsági hangversenyén mutatták meg énektudásukat és tehetségüket. Mindnyájuknak szívből gratulálunk!
Látogatás a Memento Parkban (02.25.)
A kommunista áldozatok emléknapján gimnazistáinkat minden évben elvisszük egy-egy olyan emlékhelyre, ahol saját tapasztalatot szerezhetnek a közelmúlt keserű történéseiről. Idén február 23-án a diósdi Memento Parkot keresték fel, ahol a korabeli szobrok és emlékművek, valamint a róluk szóló tárlatvezetés idézte fel számukra nagyszüleik és dédszüleik világát. Bár az esős időjárás nem kedvezett a programnak, történelmi ismereteik kétségkívül gazdagodtak.
„Bál, bál maszkabál” (02.11.)
Gryllus Vilmos ismert gyermekdala lehetne mottója az iskolai farsangnak, amelyen február 9-én vehettek részt általános iskolásaink. A sokféle öltözék már reggeltől feldobta a hangulatot, de a tornateremben kora délután tartott jelmezes felvonulás igazi fénypont lett. A felsős osztályok ismert rajzfilmfigurák alakját öltötték magukra, az alsósok ötletes maskarák sokaságát vonultatták fel, így alapozták meg a karneváli forgatag fesztelen jókedvét.
Német versmondó verseny (01.30.)
Országszerte tapasztalható, hogy a német nyelvtanulás iránti érdeklődés az utóbbi években megcsappant. Némettanáraink éppen ezért minél több ötlettel igyekeznek diákjainkkal megkedveltetni mind a nyelvet, mind a gazdag német kultúrát. E törekvés jegyében rendezték meg január 30-án a német versmondó versenyt, amelyen sok alsós és felsős vett részt. Rajzolós mondókát, éneket és komoly hosszú verset is hallhatott a 11.-es és 7.-es tanulókból álló zsűri, amely végül két kategóriában díjazta az igényes előadásokat.
Szülői est (01.28.)
A szülők oldott hangulatú találkozásának és beszélgetésének lehetőségét teremti meg évek óta a szülői munkaközösség által szervezett hagyományos téli est, amelyet idén január 26-án rendeztek meg. A bátrabbak az udvaron élvezték a szokásos sütögetést és forralt borozást, a fázósabbak pedig – új ötletként – a tornateremben felállított asztaloknál cseveghettek. A sok jelenlévőnek örömteli estét szerzett a derűs rendezvény.
Pályaorientációs nap (01.14.)
Bár a jövőt előtérbe állító tanítás nélküli munkanap elnevezése kevés gyerek számára egyértelmű, mégis tartalmassá, élvezetessé és átélhetővé tehetjük számukra, ha korosztályuknak megfelelő programot kínálunk. Éppen ezért január 12-én nagyon változatos helyszínek és lehetőségek irányították rá a gyerekek figyelmét, milyen foglalkozások és továbbtanulási formák várnak rájuk. A 11-12. évfolyamosok, akiket leginkább érint e nap üzenete, az Educatio kiállítást keresték fel, amelynek nyüzsgő forgatagában és színes felsőoktatási kínálatában sokan találtak kiutat kétségeik útvesztőjéből.
Karácsony küszöbén (12.23.)
A naptári év végén már mindnyájan a közelgő ünnepre készültünk. Az alsó tagozat hétfőn a szülőket kis műsorral látta vendégül. Szerdán, az utolsó tanítási napon mindegyik osztály szentmisén vett részt, majd az osztálykarácsonyokon játékkal, beszélgetéssel, sütizéssel, ajándékozással fordultak jobban egymás felé. Végül egy modern környezetben megidézett betlehemes játékot tekintettek meg az aulában, amellyel az iskolai drámaszakkörösök lepték meg őket. Áldott karácsonyt mindenkinek!
Színházi este (12.18.)
A nyolcadikos és gimnazista színházkedvelő gyerekekkel december 17-én megnéztük a Vígszínház Szeget szeggel című előadását. A programot eredetileg októberre terveztük, de a színház betegség miatt mostanra helyezte át, így karácsony előtti közös kulturális élmény lett belőle.
„Téged vár epedve…” – adventi készülődés az iskolában (12.11.)
Karácsonyváró lelkületünket erősítette több hagyományos adventi program. Hétfőnként a reggeli gyertyagyújtásra és közös imádságra gyűltek össze az osztályok az aulában, az iskolai adventi koszorú körül. A várakozás lényegére irányította a figyelmet a december 7-i lelki nap, amelyen Szili András és Őri Imre atyák, valamint hittantanáraink segítették az elmélyülést. Másnap az egymásra figyelés, az emberi kapcsolatok erősítése érdekében szerveztek programokat az osztályfőnökök, egy csapat pedig a hangulatos bécsi vásárokat kereste fel.
„Mikulás, Mikulás, öreg Mikulás…” (12.06.)
December 6-án az alsó tagozatosokat hagyományosan a 10. osztály lepi meg egy kis Mikulás-műsorral. Az idei jelenet szokás szerint nagy sikert hozott, és a kicsik különösen örültek az „öreg Mikulástól” kapott ajándékoknak. A gimnazistákat önfeledt lelkesedésük nyűgözte le.
Német nyelvi csalogató (12.07.)
A német nyelv tanulásának népszerűsítése érdekében hagyománnyá vált, hogy a másodikosok számára némettanáraink „nyelvi csalogatót” szerveznek. Idén december 6-án keresték fel a kicsiket, akik rendkívül lelkesen kapcsolódtak be a tevékenységekbe. Készítettek mikulásos könyvecskét, rejtvényeket oldottak meg, színeztek és néhány szót is megtanultak.
Örömteli siker a Bolyai versenyen (12.05.)
Harmadik osztályos tanulóink elismerésre méltó eredményt értek el a Bolyai Matematika Csapatversenyen. Csapodi Mór, Gallai Tádé, Kasztner Sebestyén és Medveczky Anita négyese bejutott az országos döntőbe. A sikeres írásbeli forduló után a december 2-i szóbelin végül a hetedik helyen végeztek. Szép eredményükhöz szeretettel gratulálunk!
Télköszöntő bál (12.04.)
A diákönkormányzat a felsősök után a gimnazistáknak is gondoskodott programról: december 1-jére igazi bált szervezett. Az impozánsan feldíszített aulában elegánsan öltözött diákok gyűltek össze, akik élvezték a zenét, a hangulatos helyszínt és a kellemes harapnivalókat. Bár a szervezők népesebb forgatagra számítottak, a bálozók remekül érezték magukat, ezért reméljük, a kezdeményezés hagyományt teremt!
A DÖK Tökdélutánja (11.18.)
A diákönkormányzat szellemes szójátékkal hirdetett közösségi programot a felsősöknek november 17-re. A késő őszi időpontnak megfelelően a tök lett szimbóluma összejövetelüknek, melynek résztvevői előbb ügyességi játékokban próbálták ki magukat, majd kellemes teadélutáni hangulatban élvezték a közös filmnézést.
Szülők Akadémiája (11.11.)
A szülői munkaközösség tavaly indította útjára a Szülők Akadémiáját, amelynek programjain meghívott vendégek keresztény szemmel segítenek elgondolkodni hétköznapi életünk emberi és erkölcsi kérdésein, s közben szülők és pedagógusok találkozására is lehetőség nyílik. Az aulánkban november 10-én megtartott – immár harmadik – alkalom előadója a néhány hónapja püspökké szentelt Fábry Kornél atya volt. „Mit tesz a Szentlélek?” – tette föl a kérdést, majd a személyes életéből vett számtalan példával világította meg, hogyan működik a Lélek kegyelme, és milyen lehetőségeink adódnak keresni, hol „fúj a szél”. Közvetlen és hiteles előadása alighanem minden résztvevőt lelki nyitottságra és figyelemre ösztönzött.
Bolyai versenyek (11.10.)
Elkezdődtek a sok gyereket megmozgató Bolyai versenyek, amelyekre iskolánkból minden évben szívesen neveznek csapatok matematikai, anyanyelvi és természettudományi területen egyaránt. A megméretésen nem csupán a versenyzés izgalmát élik át, hanem együtt is gondolkodhatnak. Idén az általános iskolások matematikaversenyén két csapat is előkelő helyen végzett a körzeti fordulóban: a 3.-osok elsők lettek, a 4.-esek pedig harmadikok, így továbbjutottak az országos fordulóra.
Márton-nap (11.10)
Ha Márton-nap, akkor lámpás felvonulás. A hagyomány jegyében alsósaink – már az óvodásokkal kiegészülve – minden évben megszervezik ezt a közösségi megmozdulást. Idén november 9-én került sor az eseményre. Először szokás szerint libazsíros kenyérrel és teával vendégelték meg a sok lelkes szülőt, majd sötétedéskor, Szent Mártonra emlékezve velük együtt vitték végig a szeretet fényének lámpásait Ófalu utcáin.
Szalagavató (11.05.)
A szalagavató a gimnáziumi évek vége felé rendezett felnőttkori beavatási ünnep, de egyben figyelmeztetés is. Arra szólítja a végzősöket, hogy hamarosan komolyabb feladatokkal és döntésekkel kell szembenézniük, és azokat önmagukhoz és Szent Józsefhez, az iskola névadójához méltón, felelősen kell megfontolniuk. A november 4-én rendezett idei ünnepségünk kezdetén erre emlékeztette őket az igazgatói beszéd, valamint Szili András atya kedves szavai is, amelyek a szalagok megáldásakor hangzottak el. Végzőseinket ezután Karinthy Frigyes A dráma című rövid jelenetével és két nagyon szép dallal lepték meg az alsóbb évesek. Végül megkezdődött a bál, melyet az ünnepeltek keringője nyitott meg, és pattogós, vidám osztálytáncuk zárt.
Október huszonharmadika (10.29.)
A magyar történelem elgondolkodtató eseményeiről nemzeti ünnepeinken mindig igyekszünk méltó módon és hitelesen megemlékezni. Az 56-os forradalmat idén a hetedikesek előadása idézte fel számunkra. A kezdeti lelkesedéstől a bukás tragikumáig vezető jeleneteikben a 67 évvel ezelőtti október nemzedékeket magával ragadó hangulata elevenedett meg.
Szüreti rajzok a Szent József Házban (10.29.)
Békásmegyer-Ófalu helyi szervezetei minden évben megrendezik a közösségteremtő szüreti mulatságot. Az idei, október 14-i esemény sikeréhez most diákjaink rajzpályázata is hozzájárult. Az ősz és a szüret által ihletett képeiket a Szent József Ház kiállításán lehetett megtekinteni, és legjobb munkáikat jutalmazták a szervezők.
Atlétáink helytállása az EKIF versenyén (10.29.)
Október 13-án második alkalommal rendezték meg az EKIF-Meszlényi Atlétikai Kupát az esztergomi Prímás-szigeten, ahol három korosztály mérhette össze tudását futószámokban, kislabdahajításban és távolugrásban. A versengésen iskolánk sok diákja vett részt. Nemcsak derekas helytállásukra, hanem szép eredményeikre is büszkék vagyunk.
Megemlékezés az aradi vértanúkról (10.09.)
Idén a hagyományos módon elevenítettük fel az aradi vértanúk emlékét. Az osztályok termükben hallgatták meg az iskolarádión keresztül sugárzott műsort, melyben sorban elhangzott a kivégzett tábornokok neve, valamint néhány velük kapcsolatos információ. Eközben a diákok mécsest gyújtottak emlékükre, így idézték meg történelmünk mártírjait.
Állatok világnapja (10.09.)
Szinte minden gyerek szereti az állatokat, nem véletlen tehát, hogy örömmel ünneplik az állatok világnapját, amely a természetben Istent felfedező Szent Ferenc emléknapjához, október 4-hez kötődik. Ebből az alkalomból idén az alsó tagozatosok számára tanítóik nagy sikerű madárbemutatót szerveztek, valamint Szent Ferencről mesélt nekik Fejes István ferences atya. A felső tagozat sem feledkezett meg a világnapról: ők az emeleti folyosón kihelyezett fejtörőt oldhatták meg, és láthatólag nagy élvezettel végezték ezt a feladatot.
„Áldott légy, Uram, és minden alkotásod!” – Kiállítás a Szent József Házban (09.17.)
Az Ars Sacra Fesztivál tizenhetedik éve ad lehetőséget egyházművészeti alkotások megismertetésére és népszerűsítésére. Idén iskolánk képzőművésztanára, Tremmelné Hudik Katalin, valamint rajzszakkörös tanítványai is bekapcsolódtak a szeptember 14-29-ig tartó eseménysorozatba. A Szent József Házban mutatták be képeiket, amelyek a teremtett világ szépségéből merítettek ihletet. A kiállítást szeptember 14-én Szili András atya nyitotta meg, és a Szalézi Ifjúsági Zenekar rövid műsora járult hozzá a rendezvény kedves hangulatához.
Fuss neki! (09.17.)
Tizenkét diákunk fogadta meg a "Fuss neki!" felszólítást, amelyet a budakalászi BSC 1995 sportklub választott jelmondatul az idén másodszor megrendezett Szponzorfutás elnevezésű eseményéhez. A klub támogatását célzó szeptember 9-i rendezvényen iskolánkból gimnazista lányok álltak rajthoz. Mindnyájan szépen szerepeltek, különösen Mátyás Boglárka (10. oszt.), aki a korosztályos 1600 méteres verseny nyertese lett. Gratulálunk!
Tanévkezdés (09.04.)
Sok kétség övezi az új tanévet. A törvényi átalakítások, a változó érettségi és más újdonságok okozta bizonytalanságok nem könnyítik meg az évkezdést, éppen ezért nagy szükségünk van a Szentlélek segítségére. Szeptember elsején általános iskolásainkkal a Szent József-templomban, gimnazistáinkkal a Szent István Bazilika előtti téren, a katolikus középiskolások közös Veni Sancte szentmiséjén kértük a Lélek erejét, hogy egész évben rá hagyatkozhassunk, és nyugalmat adó forrásunk legyen.